Mutlu olmaya çalış. Ne zaman mutlu olacaksın? Okulun bittiğinde mi? İşe girdiğinde mi? Mutluluğu bekleme ve erteleme.

5 Şubat 2011 Cumartesi

Dünya Nutella Günü lol

Merhabaaa

Güneş bugün gülen yüzünü gösterdi umarım kemiklerinize kadar bunu hissetmişinizdir böyle kış günlerinde böylesi gülümsemeleri kaçırmamak gerek .)

Evet yanlıış duymadınız bugün " Dünya Nutelle Günü"Hepimizin hayranı olduğu, ayıla bayıla, kaşık kaşık yediği Nutellanın miladı 1960lara uzanıyor. İlk Nutella 20 Nisan 1964'te İtalyada'ki Ferrero fabrikasında pek afilli olmayan kavonuzunda yerini almış. O muhteşem tarifi Ferrero tarafından halen saklı tutuluyor ve bu sonsuza kadar da bilinmeyecek sanırım :(Nutellanın tarifi ülkelere göre farklılık gösteriyormuş ben henüz farklı ülkelerdekini denemedim ama İtalya ve Almanya'dakinin muhteşem olduğunu duydum ... Denemek lazım değil mi?


Ama ben bundan istiyorum yetkililere duyuruluuuur :/


Sevgili Nutella Severler Hepinize Nutella gibi lezzetli, mutluluk verici , vazgeçilmez ve kendine özgü gizli bir tarifi olan muhteşem bir hayat diliyorum ....

daha dayanamıcam nutellalı ekmek yemeğe gidiyoruuum .)

5 Şubat Dünya Nutella Gününüz Kutlu Olsuuuun

6 yorum:

 1. evet ben de katılıyorum o duyumlarına Fulyacım(: Almanyadaki Türkiyedeki kadar kıvamlı değil ve daha lezzetli. Coca-cola için de aynı şey geçerli,o da daha asitli mesela orada. Bazı yiyeceklerin pazara sunuldukları ülkenin yemek kültürüne g...öre adapte edilmesini anlıyorum da Coca-cola ve nutella'daki bu tarif değişikliklerine mantıklı bir açıklama getiremedim gitti :)))

  dipnot: hazır ferrero'dan söz açılmışken bitter çikolata sevenlere '' Ferrero Rondnoir '' isimli çikolatasını kesinlikle öneriyorum. bitter çikolatadan hoşlanmayan biri olarak böyle bir öneride bulunuyorsam,dikkate alın derim :))

  Emine

  YanıtlaSil
 2. Eminecm bitter bende pek sevmem ama merak etmedim desem yalan olur .. tavsiyen için teşekkürler öptüüüm

  YanıtlaSil
 3. hahaaa ne güldüm sabah sabah dünya nutella günü,yaşasııınnnnn :)

  YanıtlaSil
 4. en sevdigim, tüm tatlilarin sahi NUTELLa ..;)
  yasasin nutella gunu ;))

  YanıtlaSil
 5. Evet kesinlikle Almanya' nın Nutellası çok daha güzel. Ben Almanya' dan getirtiyorum :)) Sabahtan beri kaşık kaşık yedim, yedikçe yiyesi geliyo insanın. Sonra da gelsin kilolar :((

  YanıtlaSil