Mutlu olmaya çalış. Ne zaman mutlu olacaksın? Okulun bittiğinde mi? İşe girdiğinde mi? Mutluluğu bekleme ve erteleme.

12 Aralık 2011 Pazartesi

keyifli bir paylaşımSıcak bir merhaba hepinize...

Az önce bir konu hakkında fikir yürütüyordum hatta fikirden de öte bir farkındalığımı paylaşıyordumçok sevdiğim biriyle ve akabinde tamda cuk oturan bir yazı buldum . İçimden sizinle de paylaşmak geldi. Çünkü paylaşmanın enerjisi mükemmeldir ve bizi mutlu eder.

Okuyorum, izliyorum, sohpet ediyorum , araştırıyorum ... kısacası öğrenmek için zihnimi açıyorum ve farkındalığımda o denli artıyor . Her gün yeni bir keşifte bulunuyorum ve bu hayatımı anlamlandıran harika bir duygu yaratıyor içimde....

Bazen canımı sıkan olaylar ya da insanlar oluyor ... Aslında ben izin veriyorum onlara oysa engelleyebilirim çünkü benim keyfimi, mutluluğumu bozacak kimse olamaz bu dünyada.

Farkediyorum ki hayatımda olan bazı insanlar sadece bir sınavı geçmem için aracı oluyorlar. Yani ben onlara kızarken aslında bu sınavdaki başarı enerjimi azaltıyorum oysa ki ben başarılı biriyim buna neden izin vereyim ki....

Ben o insanlar sayesinde kızmamayı, kendime hakim olabilmeyi, sükunetimi korumayı deneyimliyorum....

Bugüne kadar kızdığım ya da affetmekte güçlük çektiğim herkesi affediyorum ve özgür bırakıyorum. İyilik onlarla olsun.

Hint felsefesinin 4 kuralı...

1-" Karşına çıkan kişiler, her kimse, doğru kişilerdir."
Bunun anlamı şudur, hayatımızda kimse tesadüfen karşımıza çıkmaz. Karşımıza çıkan, etrafımızda olan herkesin bir nedeni vardır, ya bizi bir yere götürürler ya da bize bir şey öğretirler.

2-"Yaşanmış olan her ne ise, sadece yaşanabilecek olandır."Hiç bir şey, hem de hiç bir şey yaşadığımız şeyi değiştiremezdi.Yaşadığımızın içindeki en önemsiz saydığımız ayrıntıyı bile değiştiremeyiz. "Şöyle yapsaydım, böyle olacaktı" gibi bir cümle yoktur. Hayır, ne yaşandıysa, yaşanması gereken, yaşanabilecek olandır, dersimizi alalım ve ilerleyelim diye. Her ne kadar zihnimiz ve egomuz bunu kabul etmek istemese de, hayatımızda karşılaştığımız her olay, mükemmeldir.

3-" İçinde başlangıç yapılan her an, doğru andır."Her şey doğru anda başlar, ne erken ne geç.Hayatımızda yeni bir şeyler olmasına hazırsak, o da başlamaya hazırdır.

4-"Bitmiş olan bir şey bitmiştir. Bu kadar basittir."Hayatımızda bir şey sona ererse, bu bizim gelişimimize hizmet eder.Bu yüzden serbest bırakmak, gitmesine izin vermek ve elde etmiş olduğumuz bu tecrübeyle ileriye doğru bakmak daha iyidir.

Sizden bir ricam olacak;

lütfen bugün kendiniz için, seçtiğiniz bir müziği dinleyin... beraberinde de ruhunuzu

Sevgilerimle
TD ;)

4 yorum:

 1. Çok güzel bir yazı olmuş. Gerçekten bu bakış açısıyla yaşamak, farkında olmak ve biraz da akışına bırakmak gerek. Zor da olsa denemye değer. Ellerine sağlık...

  YanıtlaSil
 2. Sana katilmamak mumkun degil ki !

  Postlar eskisine gore azaldi mi ki :) bizi bu guzel yazilardan mahrum etme :)

  fatih

  YanıtlaSil
 3. bu yazıyı daha evvel bir yerlerde okumuştum.
  çok doğru.
  hiç bir şey tesadüf değil anlayıp kabullenmemiz gerekiyor.

  YanıtlaSil
 4. harıka bir yazı olmuş... Zamanı o kdr değersiz kişi ve olaylarla oyalıyoruz ki asıl yaşamamız gereken güzellikleri göremiyoruz...

  evet bende affedemedikleri affediyorum ki hayatımdan da beynimden de çıksınlar :)

  Ellerine sağlık

  YanıtlaSil